fbpx
РУ УКР

5 способів подолати лінь і змусити себе швидко включитися в роботу

Коли ми думали, про що написати цього тижня, чим корисним поділитися, довелося дуже довго налаштовуватися, збиратися з думками і включатися в роботу. Захотілося терміново перечитати безліч літератури про самомотивацію і вивчити абсолютно всі блоги психологів, де вони радять як навчитися самоорганізації і подолати лінь.

Тож нижче хочемо описати п’ятьнайбільш ефективних способів, як подолати лінь і небажання працювати, швидко включитися і давати стовідсоткову продуктивність після вихідних.

 

  1. Надихайтесь

Не тримайте в собі емоції від чудового відпочинку, нових цікавих знайомств і захоплюючих вражень. Поділіться накопиченим з колегами, вилліть свої почуття вголос. Це допоможе вам виплеснути надлишок адреналіну і зайвих емоцій, котрі можуть розривати зсередини, не давати зосередитися і відволікати. Але в той же час таке емоційне піднесення стане відмінним трампліном для стрімкого початку роботи.

Важливо також потік позитивних емоцій спрямувати в потрібне русло і намагатися подовжити відчуття свята, яке буде підштовхувати до нових вершин в професійному плані.

Для цього достатньо написати на видному місці мотивуючу фразу, яка стане девізом на весь рік, або роздрукувати фото з останнього веселого святкування, що буде надихати на ефективну роботу.

Головне правило – відчути себе на робочому місці комфортно і надихнутися майбутніми звершеннями.

Якщо ж ви самі не можете вигадати вагомих причин швидко включитися в роботу, подивіться надихаючий фільм або прочитайте книгу про людину, яка своєю працею і завзятістю пробила собі шлях до слави, багатства й успіху; озирніться навколо, адже напевно поруч з вами працює хтось більш дисциплінований; згадайте свої успіхи в кар’єрі і свої відчуття, коли їх досягли.

 

  1. Попрощайтеся з поганими звичками

Ви коли-небудь замислювалися, скільки разів за день відволікаєтесь на телефон, пошту, дрібні малоефективні завдання і т.д.? Щоб зрозуміти, як підвищити продуктивність, не затримуватися після роботи і витрачати менше сил на те, щоб змусити себе працювати, варто переглянути деякі, на перший погляд нешкідливі, звички:

постійно відволікатися на електронні листи, повідомлення в соціальних мережах і розсилки новин на телефон. Перевіряйте вашу поштову скриньку й інформаційну атаку телефону 1-2 рази на день, якщо подібне дозволяє ваш рід діяльності. Це істотно заощадить час, який ви витратите як на саме читання, так і на те, аби потім знову зібратися, згадати, чим займався до того, як відволікся.

хапатися за всі завдання відразу ж. Важливо навчитися розставляти пріоритети і градіюватизавдання по важливості і терміновості. І ні в якому разі не хапатися спочатку за легкі і улюблені справи, а складні та ті, що не до вподоби, відкладати на потім.

відмовляти собі у відпочинку. Якщо ви намагаєтеся самовіддано кинутися у вир роботи без обіду і відпочинку, то навіть не сподівайтеся, що з цього вийде щось хороше. Адже організм, що трохи відвик від такого темпу життя, буде всіма можливими способами чинити опір «знущанням» над ним. І в підсумку, замість того, аби поступово увійти в швидкісний темп роботи, даючи собі десятихвилинний відпочинок кожні дві години, ви будете витрачати всі сили на боротьбу з лінню.

 

  1. Плануйте

Дуже погана ідея мотивувати себе фразою «Так, треба щось робити…», адже за нею найчастіше слідує: «А так не хочеться…». Трудовий рік можна почати з малого – подумати, помріяти, записати, чим ви будете займатися майбутні 365 днів. Уявіть, що ви хочете зробити цього року, які результати отримати і як себе почувати, досягаючи поставленоїмети. А далі поступово починайте розбивати глобальні плани на дрібні кроки. Складіть план на найближчий місяць, тиждень, завтрашній день.

Тим більше, набагато простіше почати щось робити, коли розумієш чим займатися кожен день і що в результаті повинно вийти, ніж хапатися за все підряд без системності та нерозуміння кінцевої мети.

 

  1. Розважайтеся

Погодьтеся, організм, який уже звик відпочивати і розважатися, швидко включатися в роботу точно не захоче. Так дайте йому можливість ще трохи повеселитися. Сформуйте групу ледарів-однодумцівJ, яким теж важко сконцентруватися, і влаштуйте квест, укладіть парі, придумайте гру або щось подібне, тільки б активізувати почуття азарту і жагу до перемоги. Подібна розвага, звичайно ж, має стосуватися робочих моментів, як наприклад: хто швидше здасть проект, хто більше отримає позитивних відгуків від клієнтів, хто краще напише статтю і т.д.

Головне в цій гонитві не перестаратися і не «видихнутися» на першому ж тижні, про якість роботи також не варто забувати.

Такий стрімкий, але в той же час захоплюючий старт, не залишить часу ні для ліні, ні для апатії і дозволить швидко і безболісно повернутися в звичний ритм трудових буднів.

 

  1. Рухайтеся

Візьміть за правило вислів: «Рух – це життя».

Безумовно, добре було б розпочати рік з відвідин спортзалу або нового захоплення велопрогулянками і «ввімкнути» організм таким способом. Але поняття «руху» може стосуватися не тільки фізичного прояву діяльності людини, а й розумового.

Як це діє?

Спробуйте зрушити з мертвої точки і візьміть в руки пензлик, аби почати роботу над новою картиною, або включіть комп’ютер для створення нового проекту, чи придумайте назву для майбутньої книги і т.д. Та все ж почати варто з того, щоб усвідомити і прийняти рішення, яку дію потрібно зробити для досягнення бажаної мети. Одним словом, необхідно зробити перший крок як фізично, так і морально.

З усього вищевикладеного, можна сміливо робити висновок, що саме усвідомлення необхідності щось робити з відсутністю бажання сумлінно працювати і пошук шляхів самомотивації – це вже хороший знак. І справа залишилася за малим – вибрати потрібний з п’яти варіантів і почати діяти.

ВАЖЛИВО! Дана інформація є власністю ТОВ “Кременчуцька міська друкарня”. Будь-яке використання матеріалів можливе лише з дозволу адміністрації (info@kremdruk.com.ua) і за умови посилання на оригінал.

Ми чекаємо на Ваші відгуки, пропозиції та замовлення.
Звертайтесь

!