fbpx
РУ УКР

Хто ще хоче дізнатися чим відрізняються офсетний і цифровий друк?

До цього часу не розумієте, чому одне ваше замовлення друкують швидко, а інше доводиться чекати? Вас обурює питання: чому ціна за одиницю друкованої продукції залежить від тиражу? Як взагалі терміновість виконання замовлення може вплинути на ціну, адже друкується продукція на тому ж папері і тими ж фарбами?

Одним із варіантів відповіді на кожне з перерахованих вище питань може бути: це залежить від способу друку продукції.

Давайте розбиратися…

Найчастіше для друку поліграфічної продукції ми використовуємо два способи: офсетний і цифровий. На вибір, яким способом друкувати конкретне замовлення впливає безліч факторів, таких як тираж, терміни виготовлення, якість передачі кольорів і інші технічні нюанси, які ми постараємося з’ясувати в даній статті.

Почнемо з азів і розберемо головні особливості кожного способу друку.

 

ЩО ТАКЕ ЦИФРОВИЙ ДРУК

Цифровий друк – виготовлення друкованої продукції за допомогою цифрового обладнання (пристроїв, що друкують безпосередньо з електронних файлів).

Як приклад, можна навести звичайний офісний принтер, який отримує файли для друку з комп’ютера, USB-флеш-накопичувача і т.д.

Тобто, для того щоб надрукувати продукцію таким способом, досить натиснути кілька клавіш на комп’ютері.

Головні особливості цифрового друку:

1. Цифровий спосіб передбачає друк документів безпосередньо з комп’ютера, без додаткових процесів додрукарської підготовки. Це суттєво економить час виробництва поліграфічної продукції.

2. Через те що цифровий спосіб друку не передбачає використання друкарських форм, це значно зменшує вартість готової продукції (але за умови невеликих тиражів), а вартість одного відбитка на цифровому апараті не залежить від тиражу.

3. Через те що цифровий друк передбачає використання технології прямого нанесення фарб, то можливе використання тільки колірної моделі CMYK.

4. При цифровому друці є можливість персоналізації даних і нумерації кожного примірника продукції.

З усього вищесказаного можна виділити такі переваги/недоліки цифрового способу друку:

Переваги:

Оперативність друку;

– Можливість друку малим тиражем;

– Можливість персоналізації даних і нумерації на кожному наступному виробі;

– Можливість роздрукувати пробний варіант продукції (перед друком всього тиражу) і внести необхідні зміни;

Відсутність ризику неточного поєднання кольорів при друці (ефект розмивання зображення).

Недоліки:

Немає можливості використовувати для друку колірну модель Pantone, що не дає гарантії отримання точного кольору і його повторення в наступних замовленнях;

Недоцільність друку продукції великим тиражем.

Яку продукцію доцільно друкувати цифровим способом?

За допомогою цифрового друку можна виготовляти більшість видів поліграфічної продукції: етикетки, бирки, візитки, листівки, календарі, каталоги і т.д., але за умови, що вам потрібен невеликий тираж.

 

ЩО ТАКЕ ОФСЕТНИЙ ДРУК

Офсетний друк – це технологія друку, при якому фарба з друкарської форми переноситься на папір не безпосередньо, а через проміжні циліндри, офсетні вали.

Технологічний принцип офсетного друку виглядає так: з друкарської форми, що обтягує циліндр, і на яку нанесено зображення, фарба передається під тиском на еластичну поверхню офсетного вала, а з нього на папір або інший матеріал.

Основні особливості офсетного друку:

1. Офсетний спосіб друку вимагає додаткових етапів додрукарської підготовки таких як створення друкарських форм, проба кольору і т.д.

2. Так як офсетний друк включає дві складові витрат: постійні, які не залежать від тиражу (створення друкарських форм, кількість паперу на приводку і т.д.), і змінні, які залежать безпосередньо від кількості відбитків (кількість використовуваних матеріалів), то ціна одиниці друкованої продукції залежить від загального тиражу.

Це пояснюється тим, що сума постійних витрат розподіляється на весь об’єм продукції, тому чим більша її кількість, тим менша частка постійних витрат на одиницю продукції, тобто вартість одиниці менша.

3. Технологічний процес друку офсетним способом дозволяє використовувати кольори з колірної моделі Pantone, що дає можливість досягти точної передачі кольорів і їх повторення при кожному наступному замовленні.

4. Через те що технологія офсетного друку передбачає використання друкарської форми, то персоналізація і нумерація продукції неможлива.

З усього вищевикладеного можна виділити такі переваги/недоліки офсетного способу друку:

Переваги:

– Друк великих тиражів;

Зниження вартості друку продукції при збільшенні тиражу;

Можливість друку кольорів моделі Pantone;

Хороша якість друку.

Недоліки:

– Необхідність тривалої додрукарської підготовки;

Збільшення вартості друку продукції при невеликих тиражах;

Неможлива персоніфікація даних і нумерація.

Яку продукцію доцільно друкувати офсетним способом?

За допомогою офсетного друку можна виготовляти більшість видів поліграфічної продукції: плакати, каталоги, бланки, папки, календарі, етикетки, бирки і т.д.

 

ЧИМ ВІДРІЗНЯЮТЬСЯ ОФСЕТНИЙ І ЦИФРОВИЙ ДРУК

Зведемо всі описані вище дані в порівняльну таблицю:

Підводячи підсумки, потрібно сказати, що при підборі способу друку необхідно врахувати безліч чинників і виділити що важливіше для конкретного замовлення: швидкість виготовлення продукції, ціна, передача кольору… і вже виходячи з цього, віддавати перевагу тому чи іншому способу.

Сподіваємося, ця інформація буде корисною для вас.

___

ВАЖЛИВО! Дана інформація є власністю ТОВ «Кременчуцька міська друкарня». Будь-яке використання матеріалів можливе лише з дозволу адміністрації (info@promo.kremdruk.com.ua) і за умови посилання на оригінал.

[object Object]

Ми чекаємо на Ваші відгуки, пропозиції та замовлення.
Звертайтесь

!